Saç Ekiminden Sonra Bunlara Dikkat

Saç Ekiminden Sonra Bunlara Dikkat

saç ekimi Saç Ekiminden Sonra Bunlara DikkatSaçlarınızın kalitesi, uzunluk ve niteliği, taranma şekilleri, göze hoş gelmesi için üzerine eklediğimiz ve kullandığımız bakım ürünleri gibi yöntemler ile saçlarımız ya çok canlı ve bakımlı yada tam aksine zarar görmüş bir hale dönüşebilir. Kendi tarzımız ve zevklerimiz dahilinde, eğer olumsuz durumlar olsa bile bu durumu görmezden gelmelidir. Sağlıklı olmaları açısından ilgilenmezsek ilerleyen yaşlarımızda aşırı dökülmelerin sonuçlandığını görebiliriz. Saç ekimi, kellik sorununa en etkili çözümdür.

Saç ektirmek saç dökülmesinden şikayet edenlere çözüm mü?

Saçların dökülmesi kültürel ve sosyal açıdan kişinin kendisinde eksiklik hissetmesini sağlamaktadır. Hayatına yerini dolduramayacağı kalıcı hasarların verdiğini düşünecektir. Bu da karamsar bir havanın esmesine sebep olacaktır. Tüm bu olumsuzlukları bir kenara bırakarak, her yaşta erkeklerin mutlaka saçlarının döküldüğünü düşünmek bir miktar normalleşmeyi sağlamaktadır. Fakat alınabilecek önlemleri sırası ile almanız son derece önemlidir. Saçlarınız için gerekli olan vitamin, mineral desteğini yediğiniz ve içtiğiniz sağlıklı gıdalardan almalısınız. Aşırı saç dökülmelerinin etkilerini aklınızdan atmalısınız. Kısaca uzman doktorlara mutlaka danışmanızı öneriyoruz.

Saç ekimi öncesi sonrası

Saç ekimi yapılırken tüm işlemler sağlıklı bir şekilde tamamlanmalıdır. Bundan sonraki aşama ise kişinin kendisi ile ilgilenme derecesinin kalitesine bağlıdır. Doktorunuz tarafından tüm bilgileri almaya mutlaka önem verin. Saç ekimine başlamadan önce alkol, sigara gibi zararlı alışkanlıklara bir süreliğine ara vermek gerekir. Tuzlu sularda yüzmemek, ilk 3 gün saçlarınızı yıkamamak verimliliği artıran teknikler arasında yer alır. Danıştığınız ve FUE saç ekimi yaptırdığınız uzman bir doktorsa bu bilgilerden çok daha fazlasını anlatması gerekmektedir.

İlk 3 günün geçmesinden sonra saçlarınızı yıkamakta sorun olmamaktadır. Fakat doktor gözetiminde yapılması bize göre önemlidir. Saç derisinde yer alan bir miktar kabuklar bu aşamadan dökülmeye başlar. Onuncu gün geçtikten sonra saç derisinin iyileştiğini, on beşinci gün geçildiğinde ise kabuklarının tamamen döküldüğünü ilk birkaç ay öncekine göre saçlarınızdaki artış miktarını büyük oranda görürken, ilk 8 ay içinde kalıcı saçlarınızın çoğuna sahip olacaksınız.

Hair Med, Antalya’da bir Saç Ekim Merkezi

Hair Med, Antalya ilinde senelerdir saç ekimi yapan köklü bir firmadır. FUE tekniği ile saç ekimi yapan firma aynı zamanda sakal, bıyık ve kaş ekimi de yapmaktadır.