Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve Bıyık EkimiErkeklerin en büyük sorunlarından en önemlisi olarak saç dökülmeleri görülmektedir. Sakal ve bıyık eksikliği de erkeklerin önemli sorunlarındandır. Sakal ve bıyık ekimi ise bu sorunu yaşayan erkeklerin tek çözümüdür.  Kişinin genetik yapılarına bağlı olarak görülebilirken dış etmenlere bağlı olarak ta görülebilen saç dökülmeleri yaşanabilmektedir. Bunlardan bazıları yanıklar bazıları da psikolojik nedenlerle olabileceği gibi bazen de enfeksiyon kaynaklı olabileceklerdir.

Bazı kişilerde ise saç dökülmesinin yanında genelde doğuştan olabilen sakal problemleri de görülebilmektedir. Yüzün belli bir bölümü yada tamamı sakalsız olabilmektedir. Ancak aynı saç ekiminde olduğu gibi sakal ekimi de yapılabilmektedir. Saç dökülmesi gibi durumların nedenine bağlı olarak saç ekimi yapılabiliyorsa aynı durumlardan kaynaklı sakal sorunlarında da sakal ekimi yapılabilmektedir.

Sakal ve Bıyık Ekimi Nasıl Yapılmaktadır?

Sakal ekim işleminde de kişinin kulak üstlerinden alınan saç kökleri yüzde oluşturulacak kanallara yerleştirilmektedir. Bu sayede de oldukça kolay bir operasyon ile kişi yoğun bir sakala kavuşamaktadır. Yüzün bir kısmında yapılacak olan lokal anestezi sayesinde hiçbir etki görülmemektedir. Unutmadan, firmamız sakal bıyık ekimi yapmaktadır.

Tıpkı saç ekiminde olduğu gibi sakal ekimi öncesi de bazı önlemler alınması gerekmektedir. İlaç kullanımı, sigara kullanımı, alkol kullanımı ve olası kullanılan losyonlardan uzaklaşma gibi önlemler alınmalıdır. Ayrıca sakal ekiminde de operasyon sonrası görsel olarak tam verimlilik sağlanması için ekim operasyonunun işin ehli ve tecrübeli kişilerce yapılması gerekmektedir.

Aynı yöntem ile bıyık ekiminin de yapılması mümkündür. Yapılacak olan bıyık ekiminden sonra bir süre sonra seyrek kalan bölgelere takviyeler yapılmaktadır. Hem sakal hem de bıyık ekiminde daha önceden oluşmuş olan yara, yanık vb. gibi bir çok olumsuz görüntüyü kamufle etmek için de idealdir. Hem saç ekiminde hem de sakal yada bıyık ekiminde aynı yöntem kullanılmaktadır. Uzmanı tarafından yapıldığında hiç kimsenin farketmesi pek mümkün olmamaktadır.

Bıyık ve sakal ektirmek isteyen erkekler bize ulaşabilir, sorunlarını Hair Med ile hızlıca çözebilirler. Üstelik tedavi olurken tatil de yapabilirler.

Hair Med’in Antalya’da yaptığı tedaviler

  1. Saç ekimi
  2. Sakal ekimi
  3. Bıyık ekimi
  4. Kaş ekimi