FUE Yöntemi Nedir

FUE Yöntemi Nedir?

FUE Yöntemi Nedir? Saç Ekim tekniğiFUE Yöntemi Nedir? Follicular Unit Extraction namı diğer FUE tekniği günümüzde Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada yaygın olarak tercih edilmektedir. Kısaca FUE tekniği bir saç ekimi yöntemidir. FUE yöntemi saçların tek tek alınıp daha sonra ekilme işlemidir. Bu işlem FUT yöntemi ile kıyaslandığında birçok noktada avantajlı olduğu söylenebilir. FUE tekniğini bu anlamda farklı kılan birçok noktayı sizlere detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

FUE Yöntemi Avantajları Nelerdir?

Piyasada yaygın olarak kullanılan FUE yönteminde herhangi bir cerrahi operasyon gerekli değildir. Dolayısı ile dikiş ve yara izleri gibi durumlar söz konusu değildir. FUT yönteminde olduğu gibi saçlar toplu olarak değil, tek tek alınır ve tek tek saç ekim işlemi uygulanır. Erkek ve kadınlarda uygulanabilir olması bu tekniğin tercih edilirliğini artırmaktadır.  Ayrıca FUE yöntemi kullanılarak yapılan saç ekimlerinde iyileşme süreci çok hızlıdır. Saç ekimi yaptıracak kişi bu yönüyle sosyal alışkanlıklarını terk etmek zorunda kalmaz. FUE yöntemi sadece saç için değil kaş ve sakal ekiminde de sık kullanılan bir tekniktir. Mikromotor ismi verilen bir cihaz sayesinde saç kökleri deriden alınır. Daha sonra lokal anestezi altında saç ekimi işlemine geçilmektedir. Bu süreçte FUE tekniği ile bir seansta 4000-7000 aralığında saç teli çıkarılıp ekilebilmektedir.

FUE Yönteminin Dezavantajları

FUE yönteminin yine FUT tekniği ile kıyaslandığına dezavantajları da daha azdır. Bunlara da kısaca değinmek gerekirse, FUE tekniğinde işlem süresi daha uzundur zaman ve seans sayısının fazla olması FUE tekniğinin maliyetinin artmasına neden olmaktadır. Ekim işleminden önce saç ekimi yaptıracak kişinin saçları traş edilmektedir. En önemli nokta ise bu tekniğin profesyonel olmayan kişilerin ellerinde vahim sonuçlara dönüşebileceğidir. Bu yüzden FUE tekniği ile saç ekimi yaptırmadan önce mutlaka saç ekimini yapacak olan ekip veya kişilerin güvenilirliği sorgulanmalıdır. Ayrıca deneyim konusunda gerekli referanslar istenmelidir.

Sonuç Olarak

FUE tekniği ile yapılan saç ekimleri doğal sonuçlar verir, yani saçlarınızın doğal görünmesi söz konusudur. Özetle FUE yöntemi ile yaptıracağınız saç ekim işlemleri sonrasında doğal saçlarınızla açık bölgelere kesin ve kalıcı bir çözüm sağlamış olursunuz.