Saç Bakımı Doğal Yöntemlerle Nasıl Yapılır

Saç Bakımı Doğal Yöntemlerle Nasıl Yapılır?

Saç Bakımı Doğal Yöntemlerle Nasıl Yapılır?Kadınların süsü olan saçların bakımlı ve dolgun görünmesi oldukça önemlidir. Kırılmamış veya yıpranmamış olan saçlar neredeyse tüm bayanların isteğidir. Fakat bunun için doğru ve zamanlı bakımlar yapılması gerekiyor. Saçlarımız için kullandığımız maskeler, şampuanlar ve kremler kimyasal olduğundan dolayı kullanmak istemeyenler olabilir. Saç bakımı için kullandığımız ürünlerin kaliteli olması oldukça önemlidir. Bu sebeplerden dolayı doğal yöntemlerle saç bakımını önerilmektedir.

Doğal yöntemlerle saç bakımı nasıl yapılır?

Doğal olan ürünlerin insan cildine zarar verme oranları çok azdır. Ayrıca saç bakım merkezi ve güzellik merkezleri de sizi maddi açıdan zarara uğratabilmektedir. Fakat evlerinizde oldukça basit ve maliyeti düşük bakım tarifleri ile temiz ve doğal görünümlü saçlara sahip olabilirsiniz. Kadınlar arasında oldukça yaygın olan ama yanlış bilinen bir konuvardır. Bu da saçların her gün yıkanmasıdır. Her gün yıkanan saç, bilindiği gibi daha sağlıklı ve daha uzun olmamaktadır. Aksine sıkça yıkanan saçlar normalden daha fazla kırılmış ve yıpranmış olmaktadır.

Saçlarda doğal denge ve saç bakımı

Saçların doğal dengesinin bozulmaması için saçları 2 günde bir yıkanılması önerilmektedir. Ayrıca ıslak saç kırılmaya daha yatkın olduğu için kuruduktan sonra taranması daha sağlıklı olacaktır. Her ay uzayan 3 santimlik saçın 1 santimi kırık olarak uzayacaktır. Bu yüzden 3 ayda bir saçlarınızın kırıklarını aldırmanız yapılan bakımın daha etkili olmasına yardımcı olacaktır.

Lavanta Maskesi

Saç dökülmesini engellemek ve saç bakımı yapmak için yapacağınız oldukça doğal bir bakım maskesidir. Yapımı için gerekenler sadece su ve lavantadır. 3,5 su bardağı kaynamış suyun içine 50 gram lavanta ekleyerek demlenmesini bekleyin. Demlendikten sonra su ılıyınca içerisindeki lavantaları süzerek ayırmalısınız. Daha sonra elde ettiğiniz lavantalı su ile saçlarınızı yıkayın. Saçlarınız sadece lavanta suyu ile yıkayıp 30 dakika beklettikten sonra durulayın.

Ballı Saç Maskesi

Balın cilt sorunları için tedavi edici ve pürüzsüzlük verici özellikleri olduğu toplum tarafından bilinmektedir. Ayrıca, saçların parlamasına ve bakımlı görünmesine yardımcı olan bir bakım maskesidir. Bu saç bakım maskesi için bal ve su gereklidir. 4 bardak sıcak suyun içine yarım tatlı kaşığı balı ekleyip eriyene kadar karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saç diplerinize değdirmeden saçlarınıza uygulayın ve durulamadan kurulayın.

Zeytin Yağlı Saç Maskesi

Zeytinyağı insanların sağlığı açısından çok faydalıdır. Aynı zamanda saçlar için çok faydalıdır. Saçlarımıza parlaklık ve canlılık kazandırır. Zeytinyağının sık kullanılması saçları canlandıracak ve parlatacak şeyler arasındadır.